Ziua a 3-a a Conferinței Anuale de Management a Modulului European de Nursing a debutat cu prezentarea temei ”Healthcare in Spain” expusă de profesor Juan Antonio Sarrion Brava. Membrii participanți la conferință au avut ocazia să se familiarizeze cu sistemul de sănătate din Spania.

În continuare au fost diseminate rezultatele schimburilor de experiență din cadrul modulului, din perioada mai 2015-martie 2016. Pe parcursul conferinței s-au înființat grupuri de lucru care au analizat probleme precum: importanța experienței interculturale, importanța efectuării unui ”reflective diary” de către toți elevii și studenții participanți la schimburile ENM.

La finalul zilei ne-a fost prezentat Centrul de Simulare ”Surgical Simulation Center – Madrid” și am asistat într-o sală de demonstrație la efectuarea unor tehnici medicale.

{gallery}stories/2016/ziua3conferintaenm{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 192

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes