Marți, 10 februarie 2015, a avut loc lansarea Revistei Școlii Postliceale Sanitare

„Carol Davila”, Zâmbet în alb. Momentul ales, marcat de emoție, dedicat și aniversării a 25 de ani de activitate a școlii, a fost un omagiu pentru fondatoarea școlii, Doamna Dr. Mioara Mincu.

Revista, o inițiativă a elevilor, a fost concepută pentru a reflecta aspecte din viața școlii. Conținutul reunește gânduri, descrie fapte, readuce în prim plan emoții parcurse de-a lungul activităților școlare sau extrașcolare de către elevi sau cadre didactice.

Într-un cadru festiv, onorat de prezența vechilor colaboratori ai Doamnei Dr. Mioara Mincu, colectivul de redacție a oferit revista invitaților. Momentul de reculegere a vibrat în sufletele tuturor, iar lumânările alb – albastre au trimis spre înalt un imens zâmbet alb.

Echipa de redacție formată din: redactor – șef Ana – Maria Beldie (II J – AMG), Mădălin – Marius Murgu (III J – AMG), Laviniu Vișan (II B – AMG) și profesori coordonatori Violeta Zlota și Raluca Brad promite continuarea acestui proiect.

 

(prof. Violeta Zlota, prof. Raluca Brad)

           

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 131

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes