Lansat la final de an școlar, numărul al doilea al revistei „Zâmbet în alb”, dorește acum, în prag de examen de absolvire AMG, să transmită gânduri bune și urări de „drum bun” pe calea profesiei, absolvenților. Revista – un ansamblu de aspecte școlare și extracurriculare, culegere de impresii și sentimente, concluzii și aprecieri – se concretizează și își concentrează mesajul în titlul devenit blazon al activității noastre. „Zâmbet în alb” este parte din moștenirea lăsată nouă din tot sufletul de Dr. Mioara Mincu, urmând visul lui Carol Davila, întemeietorul învăţământului medical românesc!

 

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 194

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes