O echipă formată din 16 cadre didactice de specialitate: prof. Mihaela Apostol, prof. Cristina Costache, prof. Mirela Avram, prof. Anca Mihai, prof. Raluca Brad, prof. Corina Bucur, prof. Viorel Presler, prof. Eugenia Olaru, prof. Ruxandra Spătaru, prof. Mirela Gagiu, prof. Raluca Kiyak, prof. Daniela Vlădescu, prof. Mariana Covaci, prof. Mihaela Iosif, prof. Florica Ștefănescu, prof. Mara Tamaș și Thierry Landry, director de dezvoltare a școlii noastre, a participat la Workshop-ul „Dosarul de îngrijire. Planul de îngrijire”, organizat de Ordinul Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali din România ( OAMGMAMR ) – Filiala București.

Școala noastră continuă astfel seria de activități comune desfășurate în parteneriat cu OAMGMAMR – Filiala București.

Evenimentul a fost susținut de doamna Doina Carmen Mazilu, Președinte al Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali din România – Filiala București și lectorii implicați în programul OAMGMAMR, Mariana Zazu și Viorica Nedelcu.

Vom reveni cu amănunte.

 

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 206

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes