Luni, 25 mai, ora 16.00 te invităm să participi la prezentările susţinute de elevii şcolii noastre care s-au implicat în proiectele internaţionale. Vei putea afla cum s-au derulat stagiile practice organizate in Italia, Regio Emilia, în cadrul schimburilor ENM şi în Cipru, Pafos, în cadrul proiectului Erasmus+. De asemenea, cele două eleve de la calificarea AMF vor prezenta experienţa lor din Bulgaria, Plovdiv. 
Vor fi invitaţi să participe şi elevii turci pe care şcoala noastră îi găzduieşte pentru o lună, pentru a prezenta proiectul Erasmus + în cadrul căruia au organizat schimbul de experienţă din Bucureşti, la care participă.
Le poţi pune întrebări şi vei putea afla direct de la ei care sunt beneficiile participării la astfel de schimburi internaţionale şi cât de uşor (sau greu) pot fi acestea accesate.
Vă aşteptăm în număr cât mai mare, în Sala 1, sediul din Str Viitorului nr 163!
 
11212381 980699931942221 1621188813 n

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 103

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes