La Liceul Teoretic „Benjamin Franklin” s-a desfășurat marți, 7 martie a.c., concursul „Voluntar pentru viață”.

Coordonați de profesorii Cristina Costache și Eugenia Petrescu, elevii școlii noastre: Cristea Luceta ( clasa II H AMG ), Radu Codruța, Langurius Ionela, Alexandru Diana și Soare Georgiana ( clasa I C AMG ) – au explicat și au efectuat demonstrații de acordare a primului ajutor în diferite situații de urgență. A urmat concursul care s-a bucurat atât de aprecierea liceenilor participanți, cât și a cadrelor didactice prezente. Câștigătorii acestui concurs au primit diplome și premii din partea Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”.

 

 Prof. Cristina Costache 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 92

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes