Elevii de la calificarea asistent medical generalist au o nouă oportunitate pentru dezvoltarea carierei profesionale. Pentru a afla mai multe, vă invităm joi – 12 iulie 2018, ora 11.00, sediul Viitorului, sala A 1, la o întâlnire cu reprezentanții DIAVERUM România.

 

DIAVERUM, o companie cu origini suedeze, este unul dintre liderii mondiali în furnizarea de servicii medicale de dializă și cel mai mare furnizor independent de servicii renale din Europa.

Compania este prezentă în 21 de țări și aproximativ 33.000 de pacienți din Europa, America Latină, Orientul Mijlociu și Australia sunt îngrijiți de 11.000 de angajați.

În România, echipa este formată din peste 1.000 de angajați. În prezent, în cele 27 de clinici de dializă sunt îngrijiți aproximativ 3.800 de pacienți, compania poziționându-se astfel pe locul 2 pe piața serviciilor medicale de dializă din țara noastră.

Dacă doriți să faceți parte dintr-o echipă inovatoare în domeniu, vă așteptăm pentru a afla mai multe informații!

 

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 167

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes