De ziua Europei, Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” și Liceul Teoretic „Dr. Mioara Mincu” au lansat studiul realizat de compania Frames, cu privire la nevoia stringentă a României de a forma asistenți medicali.

Studiul „Asistența medicală în România” realizează o radiografie a situației din sistemul de sănătate și a provocărilor generate de îmbătrânirea populației.

Cu această ocazie, domnul prof. univ. dr. Alexandru Ioan Mincu, Director General, Preşedinte al Consiliului de Administrație al Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” a acordat un interviu pentru Știrile Aleph TV.

Vă invităm să urmăriți înregistrarea completă începând cu minutul 30.

https://alephnews.ro/inregistrare/stirile-de-la-ora-1500-prezentate-de-oana-despa-9-mai-2022/

 

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 185

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes