Elevii Andrei Ghelţ (Clasa I B BFKT) şi Lefter Victoriţa ( clasa I A BFKT) vor participa întrun schimb de experienţă pe specializarea lor în Finlanda, ca urmare a unui parteneriat bilateral încheiat de şcoala noastră si Ami Foundation – Amiedu, Finlanda ce se va desfasura in perioada 28 aprilie – 9 mai a.c.
Elevii noştri vor fi gazduiţi de una dintre profesoarele participante la vizita profesională în şcoala noastră desfăşurată în urmă cu 3 săptămâni, în cadrul unui proiect Leonardo da Vinci – VETPRO. „Parteneriatul încheiat între şcoala noastră şi fundaţia finlandeză AMIEDU devine din ce în ce mai productiv, atat prin schimburile de elevi, cât şi prin schimburile de experienţă profesionale efectuate de profesori.Asteptăm veşti bune şi experienţe frumoasede la elevii noştri care ne reprezintă şcoala în această activitate!”, a afirmat prof.Larisa Bănică, coordonator.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 148

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes