Începând de luni, 09.11.2015, elevii anului I AMF vor desfaşura stagii practice în Farmaciile SensiBlu.
Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” a încheiat anul acesta un nou contract de parteneriat în vederea desfăşurării stagiilor de practică cu lanţul de farmacii SensiBlu. Primul modul de practică a demarat încă de la data de 14 septembrie, pentru elevii anului II AMF.
 
Sensiblu este unul dintre cele mai valoroase branduri din România, lansat în anul 1997: în 2005 ocupa locul 5 în topul celor mai valoroase branduri românesti, iar în 2006 şi 2009 i s-a decernat titlul de Superbrand în România. În 2010 Sensiblu a fost primul brand românesc clasat în top 10 Consumer Superbrands, alături de mărci internaţionale de prestigiu. În prezent, reţeaua numără peste 400 de farmacii, în toate localităţile ţării de peste 50.000 de locuitori.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 137

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes