Uneori, un gest mic poate aduce neașteptat de multă bucurie, atât celui care primește, cât și celui care oferă.

Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” și Liceul Teoretic „Dr. Mioara Mincu” s-au alăturat Campaniei naționale „Săptămâna legumelor şi fructelor donate”, derulată în perioada 21 – 25 noiembrie 2022, în cadrul Strategiei Naţionale de Acţiune Comunitară (SNAC).

Le mulțumim tuturor elevilor voluntari și cadrelor didactice pentru implicare!

Gestul lor a adus un strop de bucurie beneficiarilor Centrului de noapte pentru adulți – sector 2.

Elevii noștri au pregătit preparate din fructe și / sau legume, și-au cultivat generozitatea prin dăruirea preparatelor unor oameni aflați în nevoie și au exersat abilitățile de a face educație pentru sănătate.

Doamna prof. Aurelia Șova, Director al Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”, le-a mulțumit și i-a felicitat pe toți cei implicați în această acțiune.

Au participat cadrele didactice: prof. Sorina Negrei – Director adjunct, Coordonator Proiecte și Programe școlare și extrașcolare; prof. Mioara Marcu, Șef Catedra Nursing și Științe; prof. Mirela Avram și prof. Iulia Țigănuș.

Mulțumim pentru generozitatea lor elevilor de la clasele: 1 A, 1 D, 1 E, 1 F, 1 i și 2 C – AMG! De asemenea, mulțumim și elevilor de la Liceul Teoretic „Dr. Mioara Mincu”!

Orice gest de bunătate, indiferent cât pare de mic, nu va trece neobservat.

 

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 232

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes