In ziua de 24-04-2010 s-a desfasurat o activitate de simulare a probei scrise parte a examenului de finalizare a studiilor.

Au participat din cei 179 de elevi inscrisi in anul III AMG, 158 de elevi. Rezultatele au fost multumitoare, media generala fiind 8,80.

Elevii au avut 4 saptamani la dispozitie pentru a se pregati. Cele 18 subiecte propuse, existente in tematica orientativa de examen au cuprins notiuni generale si de specialitate. Testul a fost structurat pe tipuri de evaluari recomandate de metodologia de organizare a examenului de finalizare a studiilor.

Perioada actuala, o folosim, elevi si profesori,  pentru desfasurarea altor activitati de pregatire a examenului final care cuprinde trei probe: proba practica, proba scrisa si sustinerea proiectului de absolvire.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 1.691

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes