La Liceul Teoretic „Constantin Brâncoveanu” din București au avut loc luni, 15 mai a.c, activități în cadrul Proiectului Regional “Învățați să ajutați!”. Echipa școlii formată din prof. Anca Mihai, prof. Cristina Costache, alături de elevii  Gelu Costache, anul II B calificarea balneofiziokineto terapie și recuperare, Liliana Bădulescu, anul III C calificarea asistent medical generalist, Octavian Balas, anul III F calificarea asistent medical generalist au prezentat tehnici de acordare a primului ajutor.

Elevii liceeni s-au implicat în activităţile de prim ajutor, fiind deosebit de interesaţi să afle tehnici şi informaţii noi.

Prof. de Nursing Cristina Costache

{gallery}stories/2016/20160516LiceulBrincoveanu{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 208

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes