Liceenii Colegiului Tehnic „Mihai Bravu” din Bucureşti au asistat la demonstrațiile susţinute de echipa de elevi voluntari ai școlii noastre, formată din: Ionela Languris, Anca Turceac, Nicoleta (Negescu) Soare (clasa II C – AMG), sub coordonarea doamnei prof. Adina Preda.

Au fost prezentate oferta educațională a școlii, profesia de asistent medical, precum și tehnici de acordare a primului ajutor în situaţii de urgență.

 

Un mod foarte atrăgător de a cunoaşte mai îndeaproape profesia de asistent medical îl constituie demonstraţiile interactive de prim ajutor, pe care echipele noastre de voluntari le realizează cu multă pasiune în liceele din București și zonele limitrofe. Felicitări tuturor elevilor noștri pentru implicarea și dăruirea cu care își împlinesc misiunea de educatori pentru sănătate!

 

prof. Adina Preda

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 141

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes