Liceenii Colegiul Tehnic Media au asistat joi, 18 aprilie 2019, la prezentarea tehnicilor de prim ajutor, susţinute de echipa de elevi voluntari, formată din: Cosmina Dănălache, Flavia Căloiu (I C AMG), Ioana Florea (I D AMG), Ionela Languris (III B AMG), sub coordonarea profesorilor de nursing – Anca Mihai și Cristina Costache.

Cosmina Dănălache (I C AMG), eleva școlii noastre, a fost primită cu bucurie de profesorii și elevii liceeni, ea fiind absolventa Colegiului Tehnic Media: „Experiența pe care am avut-o astăzi a fost una specială. Dupa 8 ani de la absolvirea Colegiului Tehnic Media, m-am întors pentru a prezenta elevilor tehnici de prim ajutor, dar și pentru a-mi promova școala ȋn care acum sunt elevă ȋn anul I și de care sunt foarte mândră. Am fost plăcut surprinsă de primirea caldă de care am avut parte. Elevii liceeni au fost atenți și dornici să acumuleze informații noi, au fost interactivi și am observat că dețineau deja unele cunoștințe, fapt ce ne-a suprins și ne-a bucurat.”

 

prof. Cristina COSTACHE

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 93

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes