Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila”, prin Clubul Absolveților, a dat curs inițiativei firmei de recrutare 365 RESURSE & RECRUITMENT de a oferi elevilor și absolvenților noștri, calificarea AMG, un program pilot pliat pe optimizarea inserției pe piața muncii din Marea Britanie.

Joi, 31 ianuarie 2019, ora 11.00, în sala A 1, sediul din str. Viitorului nr. 161-163, reprezentanții firmei 365 RESURSE & RECRUITMENT te întâmpină cu prezentarea programului de pregătire lingvistică (limba engleză, nivel avansat IELTS) și a suportului oferit în medierea angajării pe posturi de asistenți medicali în Marea Britanie.

Tu îți setezi prioritățile, noi îți oferim contextul realizării lor!

 

Director,

Prof. Aurelia ȘOVA

 

Responsabil Comisie,

Prof. Adriana PĂUNESCU

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 171

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes