În perioada 5 – 12 mai 2023, Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” va fi prezentă, în calitate de participant, la Târgul Educațional – Vocația Ta.

Primăria Municipiului Bucureşti prin PROEDUS sub coordonarea Cul Tur Ed – Direcția Cultură, Învățământ, Turism a Municipiului București, organizează cea de-a XXIV-a ediție a evenimentului Târgul Educațional – Vocația Ta, la Biblioteca Naţională a României, între orele 10:30 – 19:30.

Elevii bucureșteni vor avea ocazia să se întâlnească cu echipele școlii noastre și să afle toate informațiile despre oferta educațională pentru anul școlar 2023 – 2024, despre profesia de asistent medical și oportunitățile de carieră pe care le vor avea dacă vor alege să urmeze această profesie.  

Târgul Educaţional – Vocatia Ta va fi un prilej  pentru tineri să se dezvolte personal şi să-și creeeze o imagine de ansamblu cu privire la cariera lor. 

Vă așteptăm la standul școlii noastre pe toată perioada desfășurării evenimentului!

 

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 385

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes