Vineri, 27 mai a.c.,  un număr record de peste 200 de elevi de la Liceul Teoretic I. C. Vissarion din Titu au fost gazde pentru echipa școlii noastre formate din prof. Cristina Costache, prof. Anca Mihai, cât și elevii Anișoara Anghel (Trandafir) II C (fostă elevă a acestui liceu), Liliana Bădulescu IIIB și Angelo Pătrașcu IF – de la calificarea asistent medical generalist.

Au fost prezentate tehnici de acordare a primului ajutor în cazul victimei inconștiente, precum și oferta educațională a școlii în cazul obstrucționării căilor aeriene, în cazul hemoragiilor și arsurilor.

”Mulțumim domnului director Nicolae Tarcomnicu, cadrelor didactice, cât și elevilor acestui liceu, pe care îi găsim de fiecare dată la fel de entuziaști și din rândul cărora se aleg an de an viitori elevi ai școlii noastre”, a declarat prof. de nursing Cristina Costache.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 117

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes