Invitată în platourile adevarul.ro, doamna Nicoleta Oprea, profesor de biologie la Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” din Bucureşti a rezolvat astăzi în direct subiectele primite de elevi la proba de Biologie de la a doua sesiune de Bacalaureat 2015.
„Profesia de asistent medical este una foarte căutată în toată Europa şi respectată, totodată. Pot urma cursurile şcolii noastre atât cei care au luat bacalaureatul dar şi cei care nu l-au luat si, în aceeaşi măsură, şi absolvenţi de facultate care nu şi-au găsit un job în domeniul pentru care s-au pregătit. Foarte mulţi aleg această profesie, care le oferă reale oportunităţi de angajare, de aceea îi invităm să profite de ultimele locuri rămase libere pentru a se înscrie în anul şcolar următor!”, a spus doamna Nicoleta Oprea la finalul emisiunii.
 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 171

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes