Elevul nostru Mihai Creţu, Anul I, AMG, a luat Locul I la concursul interjudeţean ,,Dr. Mioara Mincu”, organizat sâmbătă, 17.05.2014, de Şcoala Postliceală Sanitară ,,Carol Davila”, din Slatina, jud. Olt.
Alături de el au participat şi Ioana Pânzaru, elevă anul III, AMG, care a câştigat premiul III şi
Victoria Tudor (Marinescu), elevă anul II, AMG, care a adus acasă o menţiune. Elevii noştri au fost pregătiţi şi însoţiţi la acest concurs de la Slatina de doamnele profesor Sanda Spătaru şi Tulache Gina.
La acest concurs au participat elevi ai Şcolilor Postliceale Sanitare ,,Carol Davila”, din Slatina, Bucureşti, Piteşti şi Caracal, precum şi Şcoala Postliceală Sanitară ,,Cristiana”, din Craiova şi din Slatina. Examenul a constat într-o probă teoretică şi o probă practică executată de elevi în sala de demonstraţie.

{gallery}2014/aurslatina{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 110

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes