Joi, 30 martie a.c., sala A1, ora 12.00, sediul Viitorului, elevele şcolii noastre, participante în schimbul de experienţă European Nursing Module (ENM) din luna martie 2017, vă vor prezenta experienţele lor profesionale şi culturale câştigate în stagiile de instruire clinică desfăşurate în Spania şi Elveția.

Deaconescu Bianca (clasa II D – AMG), Ivancia Maria Cristina  ( clasa II B – AMG ), Mircea Mariana ( clasa II P – AMG ), Panait Andra ( clasa II F – AMG ), Mincu Mihaela ( clasa III C – AMG ) vor face scurte prezentări ale sistemelor de sănătate şi de educaţie ale ţărilor vizitate.

Vă aşteptăm în număr cât mai mare!

Prof. Larisa Costin

Prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 93

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes