Școala Postliceală Sanitară ,,Carol Davila” anunță demararea procedurii de selecție a elevilor din anii II și III, calificarea asistent medical generalist, pentru realizarea unor stagii de practică în Clinicile stomatologice „Dr. Leahu”. 

SC Implant Expert SRL ( Clinicile „Dr. Leahu” ) va acorda și în acest an școlar burse de merit în valoare totală de 10.800 lei.

 

Elevii vor avea, pe lângă oportunitatea accesării unei burse în valoare de 1.800 lei, și alte avantaje:

– oportunitatea de angajare pe recepție și call center pentru elevii de anul II;

– oportunitatea de angajare ca asistent de stomatologie pentru elevii din anul III;

– asigurarea formării clinice pe serviciile de stomatologie de către Clinicile „Dr. Leahu”, asigurându-se toate condițiile necesare în vederea formării profesionale practice complete și corecte a cursanților, în conformitate cu prevederile legale în vigoare, indiferent de nivelul lor de pregătire, sub coordonarea și îndrumarea personalului medical al Clinicilor „Dr. Leahu”

– stagii de practică în cadrul celor 4 Clinici „Dr. Leahu”, alături de o echipă de tineri profesioniști.

 

Având în vedere că, în acest domeniu medical nu a mai existat nicio formă de specializare în ultimii ani, acest proiect, inițiat de școala noastră în parteneriat cu Clinicile „Dr. Leahu”, oferă o soluție unor probleme majore de asistență medicală, într-un domeniu extrem de dificil care vizează serviciile stomatologice.

Datorită parteneriatului pe care școala noastră îl va dezvolta în continuare cu una dintre cele mai importante rețelele private de servicii stomatologice, elevii noștri vor avea posibilitatea de dezvoltare a carierei profesionale în acest domeniu. 

 

 

Elevii ce urmează a beneficia de serviciile oferite se vor înscrie pentru un stagiu clinic după cum urmează:

– 23.10 – 10.11.2017  și 15.01 – 02.02. 2018  – pentru elevii de anul III

– 13.11 – 22.12.2017 – pentru elevii de anul II

Depunerea dosarelor de participare la selecție, pentru stagiul din perioada 23.10 – 10.11.2017  pentru elevii anului III, se va face în perioada: 17 – 20.10.2017, ora 13.00, la Catedra de Nursing și Științe.

Pentru stagiile viitoare vom anunța ulterior perioadele de înscriere.

 

DOCUMENTE NECESARE PENTRU ÎNSCRIERE

1. Cerere de înscriere – 1 original – cu semnătura solicitantului.

2. CV – Curriculum Vitae în format Europass – 1 original – cu semnătura în original pe fiecare pagină

 3. Recomandare scrisă profesor diriginte  – 1 original – care va cuprinde: frecvența la școală; media anuală a anilor de studiu anteriori; implicarea în proiectele școlii; un calificativ acordat de către profesorul de nursing, pe o scală de la 1 – 5, unde 5 este foarte bună, iar 1 nerecomandabil;

4. Recomandare scrisă profesor nursing – 1 original.

Model-CV-Europass.doc
Cerere-de-inscriere.doc

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 97

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes