Activitățile Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” sunt reflectate și în presa de specialitate.

Tribuna Învățământului – Revistă națională de știință, educație și cultură a preluat un comunicat de presă, inclusiv în ediția tiparită a ziarului, despre evenimentul „Cafeneaua Liderilor din Învățământul Preuniversitar” – „Managementul educaţional la intersecţia dintre public şi privat”.

Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” organizează lunar întâlniri cu directorii și profesorii liceelor bucureştene şi din județele limitrofe, în cadrul cărora au loc dezbateri, workshop-uri despre învățământul românesc, se lansează idei și soluții pentru o educație de calitate.

 

Vezi LINK aici

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 248

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes