„Împreună cu clasa I F AMG, am stabilit în cadrul Săptămânii „Şcoala Altfel” o activitate de promovare a școlii și a unui stil de viață sănătos, prin practicarea sportului în parc. Sâmbătă, pe 12 aprilie am reuşit să mergem împreună cu câţiva elevi în parcul Izvor, unde era și un concert Smiley. Elevii mei: Oana Scarlat, Mihaela Preda, Alexandra Pamblică și Savu Cătălin au purtat discuţii cu tinerii din parc, cu dorinţa de a-şi îndeplini misiunea lor de educatori pentru sănătate în devenire”, a afirmat doamna prof. Adriana Păunescu. 

 {gallery}2014/scoalaaltfelaprilie/activitatepromovare{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 140

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes