Un grup de elevi din Turcia au vizitat şcoala noastră şi au participat la un stagiu de pregătire pentru prim ajutor. Pregătirea teoretică a fost asigurată de prof. Violeta Zlota şi prof. Gina Tulache, iar pregătirea practică a fost efectuată de prof. Mirela Avram și prof. Maria Pop în spitalele Bagdasar Arseni și Elias.

Viitorii asistenți medicali turci au fost plăcut impresionați de primirea caldă, de atenția acordată actului instructiv-educativ. Oaspeții ne-au adus în dar o pictură pe apă, iar noi le-am oferit simboluri ale şcolii noastre şi ne-am urat succes pe drumul profesiei de asistent medical.

{gallery}stories/2016/20160422ProiectTurcia{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 182

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes