Cu ocazia Zilei Mondiale a Mediului Înconjurător, Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” și Liceul Teoretic „Dr. Mioara Mincu”, alături de parteneri din școli și licee din București, organizează luni – 6 iunie 2022, între orele 10:00 – 12:00, concursul tematic „Bune practici pentru sănătatea ta și a Planetei”.

Ziua Mondială a Mediului Înconjurător se sărbătorește în data de 5 iunie, în fiecare an, pentru a face un apel de conștientizare a importanței respectării mediului înconjurător, dar și de a lua măsurile necesare pentru a-l proteja. De asemenea, este o oportunitate pentru TOȚI de a se implica în activităţi care să contribuie la protejarea planetei noastre.

Pentru acest concurs, participanții vor realiza obiecte din materiale reciclabile şi postere semnificative pentru mediu.

Obiectele şi posterele realizate individual sau în echipӑ vor fi însoțite de o scurtӑ prezentare.

Activitatea face parte din calendarul UNESCO.

 

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 274

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes