Campania de promovare a educației pentru sănătate și a profesiei de asistent medical în rândul liceenilor continuă.

Echipa Școlii „Carol Davila”, formată din prof. coordonator Violeta Zlota și elevii voluntari: Ana Roman și Mariana Mircea ( clasa II P – AMG ), a invitat elevii Liceului Tehnologic „Sfântul Pantelimon” la o dezbatere pe tema „Despre sănătate și boală”.

„A avut loc o întâlnire interactivă, în cadrul căreia liceenii au adresat întrebari, și-au exprimat interesul pentru profesia de asistent medical, au înțeles importanța educației pentru sănătate. Mulțumim doamnei prof. Liliana Paul pentru colaborare. Suntem mereu primiți cu prietenie , cu deschidere și interes pentru educația pentru sănătate.” – ne-a declarat doamna prof. Violeta Zlota.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 105

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes