În cursul zilei de ieri, 7 aprilie, 2015, zi în care am sărbătorit Ziua Mondială a Sănătăţii, domna prof. Adriana Păunescu, alături de un grup de elevii SPSCD, au prezentat modalități de acordare a primului ajutor elevilor preșcolari din cadrul Școlii „Titu Maiorescu”. 
„Având în vedere faptul ca încă de la aceasta vârsta începe socializarea anticipatorie când, prin joc copiii se orientează către anumite profesii, percep acest gen de activități ca fiind nu doar utile ci si cu impact social”, a spus prof Adriana Păunescu.
Imaginile reflectă entuziasmul preșcolarilor ce au beneficiat de aceste informatii extrem de utile si expuse la nivelul lor de înțelegere.
 
 
{gallery}/stories/2015/sa-ne-jucam-de-a-asistentul-sanitar{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 89

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes