In ziua de 24-04-2010 s-a desfasurat o activitate de simulare a probei scrise parte a examenului de finalizare a studiilor.

Au participat din cei 179 de elevi inscrisi in anul III AMG, 158 de elevi. Rezultatele au fost multumitoare, media generala fiind 8,80.

Elevii au avut la dispozitie 4 saptamani pentru a se pregati. Cele 18 subiecte propuse existente in tematica orientativa de examen au cuprins notiuni generale si de specialitate. Testul a fost structurat pe tipuri de evaluari recomandate de metodologia de organizare a examenului de finalizare a studiilor.

Perioada actuala o folosim, elevi si profesori, pentru desfasurarea altor activitati de pregatire a examenului final care cuprinde trei probe: proba practica, proba scrisa si sustinerea proiectului de absolvire.

In ziua de 27 mai 2010 a avut loc examenul de simulare a probei scrise pentru finalizarea studiilor, la Farmacie. Dintr-un total de 144 de elevi, au fost prezenti 74. Notele obtinute au fost urmatoarele:    –     Peste nota 9 – 49 elevi

–          Peste nota 8 – 19 elevi

–          Peste nota 7 – 4 elevi

–          Peste nota 6 – 2 elevi

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 172

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes