În data de 5 decembrie 2019, o echipă a Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”, formată din: prof. psiholog Zelinda Bezeriță și elevii: Andreea Tudor, Roxana Toracaru (Barna), Claudia Dănilă, Mădălina Tufan, Denisa Oncescu (Masri) – clasa III F – AMG; Ana Maria Ion, Gina Pupăză, Victorița Sandu, Adina Păuleți, Andreea Pîrvu – clasa I L – AMG, a prezentat elevilor de la Liceul Teoretic „Traian” din Bucureşti oferta educațională a școlii și informații despre ,,Efectele stresului asupra sănătății”.                                                                                            

Această activitate face parte din cadrul proiectului „Învățați să ajutați”, ce are ca obiectiv promovarea unui stil de viață sănătos, esențial pentru menținerea și îmbunătățirea calității vieții. Fiind o întâlnire interactivă liceenii au adresat întrebări, și-au exprimat curiozitatea și s-au bucurat de oportunitatea de a alege în viitor profesia de asistent medical.

 

prof. psiholog Zelinda Bezeriță

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 110

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes