Elevii Liceului Teoretic Ştefan Odobleja” din București au asistat miercuri , 25  martie a.c. la prezentările susţinute de echipa  de elevi  voluntari – Micu Ramona, Stoica Mihaela, Visan Adrian(I D-AMG)  si Balas Octavian ( II F AMG)  ai  Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”. Sub coordonarea profesorilor  de nursing Cristina Costache și Viorel Presler, elevii noştri au prezentat tehnici de acordare de prim ajutor: resuscitarea cardio – respiratorie, manevra Heimlich cat si prim ajutor in hemoragii şi arsuri. Liceenii s-au familiarizat cu activitatea unui asistent medical şi au avut posibilitatea să pună întrebări şi să afle mai multe informaţii despre această profesie pe care pot alege să o urmeze.

{gallery}stories/2015/invatati_sa_ajutati/stefanodobleja{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 252

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes