La Liceul Tehnologic „Tiu Dumitrescu” din Mihăileşti, Giurgiu, a avut loc o nouă activitate online din cadrul Proiectului „Învățați să ajutați!”, derulat de școala noastră în liceele din București și județele limitrofe.

La întâlnirea online cu liceenii, doamnele  prof. Cristina Costache și prof. Anca Mihai au prezentat oferta educaţională a şcolii şi informaţii privind postura defectuoasă şi efectele ei asupra organismului, consecinţele folosirii în exces a calculatoarelor, tabletelor şi telefoanelor.

Elevele noastre, Georgiana Sorică (Fierăscu) – clasa  II B şi Lavinia Constantin – clasa  I C – calificarea asistent medical generalist – au fost primite cu bucurie de către directorii, profesorii şi elevii liceeni, ele fiind absolvente ale  Liceul Tehnologic „Tiu Dumitrescu” din Mihăileşti.

Mulţumim atât doamnei prof. Maricica Cristea, cât şi conducerii Liceul Tehnologic „Tiu Dumitrescu” pentru frumoasa colaborare avută de-a lungul anilor. Suntem bucuroşi pentru că unii dintre cei mai buni  absolvenţi ai liceului au fost sau sunt elevi ai Şcolii Postliceale Sanitare „Carol Davila”.

Îndrumarea spre această nobilă profesie, cea de asistent medical, a dat roade şi ne bucurăm împreună de rezultatele lor.

 

prof. Cristina Costache

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 519

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes