Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” și Rețeaua Privată de Sănătate REGINA MARIA continuă tradiția unei excelente colaborări, prin oferirea unui suport constant elevilor și absolvenților motivați pentru dezvoltarea unei cariere de asistent medical generalist.

Programul de Internship Academia de Asistenți REGINA MARIA este primul program integrat dedicat instruirii, dezvoltării profesionale și angajării asistenților medicali debutanți din România.

Dacă ești la început de drum și îți dorești să îți construiești cariera de asistent medical alături de REGINA MARIA, acum poți aplica pentru Programul de Internship plătit, dedicat Asistenților Medicali Debutanți – care îți oferă șansa de a asimila concepte teoretice esențiale și de a le pune în practică, precum și de a-ți dezvolta abilitățile de comunicare cu pacienții și de relaționare empatică, necesare oricărui asistent.

Ești eligibil/ă, dacă:

• ești în ultimul an de studii sanitare și urmează să obții licența/certificatul de competență profesională

• deții Diplomă de Bacalaureat

• ești pasionat/ă de meseria de asistent medical și îți dorești să o practici într-o echipă de profesioniști.

*Pot aplica și absolvenți din anii anteriori, fără experiență în domeniu.

Așteptăm CV-ul tău pe adresa: jobs@reginamaria.ro

Află mai multe despre noi: https://www.reginamaria.ro/cariere/programul-internship-pentru-asistenti

Programul se desfășoară în București și Brașov!

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 304

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes