Estera Barbu, eleva din anul III I, calificarea asistent medical generalist, beneficiază de bursă pentru efectuarea unui stagiu de instruire clinică prin programul European Nursing Module, timp de două săptămâni, la Universidad Francisco de Vitoria Madrid, Spania. Stagiul de instruire clinică s-a desfășurat în această săptămână în spitalul privat San Jose, din Madrid, pe secțiile de obstetrică-ginecologie și neonatologie. Estera a fost atentă detalii de specialitate, fiind implicată atât în partea de studiu, dar, mai ales, pe partea de instruire clinică.

 

gallery}stories/2016/2016EsteraBarbuENMMadrid{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 424

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes