La solicitarea Inspectoratului Școlar al Municipiului București, reprezentat prin inspector școlar Ortansa Andreea Farkaș, miercuri – 31.05.2023, o echipă a școlii noastre formată din prof. Mihaela-Corina Bucur și elevele Ramona Boșoroagă (Moroi), anul II H AMG și Mirela Buloiu (Cojanu), anul III K AMG, a asigurat activitatea de acordare a primului ajutor în cadrul semifinalelor și finalelor evenimentului „Cupa Primăverii” la fotbal – sector 2, desfășurat pe terenul de sport al Școlii Gimnaziale nr. 77.

Finala a fost deschisă de către doamna Monica Anisie, președinte al Comisiei pentru Învățământ din Senatul României și fost ministru al Educației.

Echipa câștigătoare a fost cea a Școlii Gimnaziale nr. 66. Felicitări tuturor participanților!

Pe parcursul competiției, echipa noastră a intervenit în cazurile de traumatisme minore și plăgi, acordând îngrijirile necesare.

Cu această ocazie, s-a creat o deschidere pentru viitoare parteneriate cu școala noastră privind asigurarea asistenței medicale în cadrul competițiilor sportive școlare atât din sectorul 2, cât și din sectorul 3.

 

prof. Mihaela-Corina Bucur

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 440

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes