O echipă de prim ajutor a Școlii Postliceale Sanitare ” Carol Davila ” din București, a participat sâmbătă 25.10.2014, la Competiția Municipală de Cros pentru licee și gimnaziu organizată in cadrul Olimpiadei Nationale a Sportului Scolar. Frigul de sâmbătă nu a împiedicat elevii să concureze, dar nici pe noi să fim prezenți alături de ei pentru a le acorda primul ajutor in caz de accidentari usoare.. Au participat elevii: Grancea Mirela, Jufă Paula, Mihalache Mihaela, Ioniță Gina, Cristică Andreea, anul IG, AMG, coordonați de prof. Violeta Zlota.    {gallery}2014/crossliceeni{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 110

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes