Cu mic cu mare,  elevii Liceului Tehnologic „Sf. Antim Ivireanu” au asistat la demonstrațiile susţinute de echipa de elevi voluntari ai Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”, formată din Languris Ionela (II C – AMG), Pătrașcu Angelo (III F – AMG), Neagu Cristian ( III F – AMG), sub coordonarea prof. de nursing  Cristina Costache. Doamna director adjunct, prof. Anca Grecu, a prezentat oferta educațională a școlii.

Un mod foarte atrăgător de a cunoaşte profesia de asistent medical îl constituie demonstraţiile interactive de prim ajutor, pe care echipele noastre de voluntari le realizează cu multă pasiune în liceele capitalei şi din împrejurimi.  Și de data aceasta liceenii au fost foarte active și dornici să devină Educatori pentru Sănătate.

 

Prof. Cristina Costache

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 213

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes