O echipă a școlii noastre, formată din prof. Cristea Arina, Pușcaș Marilena și elevele: Coajă Simona, Ionașcu Alexandra ( clasa II B – AMF ), a prezentat elevilor de la Colegiul Tehnic Feroviar „Mihai I” oferta școlii noastre.

Activitatea face parte din campania de promovare a educației pentru sănătate și a profesiei de asistent medical în rândul liceenilor.  

A avut loc o întâlnire interactivă, în cadrul căreia liceenii au adresat întrebari, și-au exprimat interesul pentru profesia de asistent medical, au înțeles importanța educației pentru sănătate. Tema prezentării „Energie pentru performanța fizică și intelectuală” a accentuat rolul unui stil de viață sănătos și importanța prevenției.  

 

prof. Raluca Brad

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 136

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes