O echipă de elevi a Şcolii Postliceale Sanitare „Carol Davila” a participat sâmbătă, 10 iunie 2017, la Concursul Interjudețean „Dr. Mioara Mincu”, organizat de Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” Slatina.

Elevii participanți, selectați dintre premianții Concursului de Nursing „Totul pentru sănătate”, desfășurat în şcoala noastră, au concurat cu colegii lor din alte județe pentru a-şi demonstra pregătirea profesională.

Echipa noastră, formată din: elevii Oancea Sorana Maria (anul IIA AMG), Fossi Piam Frank Richard (anul II E), Mutu (Constantin) Veronica Mihaela (anul I  O, AMG), alături de   prof. Gina Tulache și prof. Violeta Zlota, s-a întors, ca în fiecare an, cu premii importante de la Slatina.

 

Elevii noștri si-au demonstrat abilitățile la proba practică, alături de colegi din alte școli. Aceștia au impresionat atât prin cunoștințe, deprinderi, cât și prin ținută. Astfel, toți cei trei concurenți au venit acasă învingători:

-OANCEA SORANA MARIA (anul II A AMG), premiul I, pregătită de prof. Violeta Zlota

– MUTU (CONSTANTIN) VERONICA MIHAELA (anul IO AMG), premiul III, pregătită de prof. Mirela Marioara Avram

– FOSSI PIAM FRANK RICHARD (anul II E AMG), premiul III, pregătit de prof. Anca Mihai

 

Alături de elevi, profesorii prezenți au participat la o masă rotundă cu tema: „Metode moderne de evaluare în învățământul postliceal sanitar”. Prof. Gina Tulache și prof. Violeta Zlota au prezentat lucrarea „Metode moderne de evaluare, pași spre o educație de calitate”.

Felicitări tuturor participanților!

 

Prof. Violeta Zlota

Prof. Gina Tulache

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 143

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes