Școala noastră a fost din nou prezentă la Sesiunea De Comunicări Ştiintifice pe Teme de Cultură şi Civilizaţie ale Spaţiului Anglo-Saxon, organizată de Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza” şi desfăşurată joi, 26 aprilie 2018, la Universitatea Ecologică din Bucureşti. Activitatea a fost coordonată de prof. Adriana Răducu.

Elevii noștri s-au numărat, ca și la edițiile precedente, printre câștigători!

 

Lucrările au fost realizate de:

– Mihăescu Cristian – anul II A – AMG, premiul I, lucrarea „The Effects of Pollution Over the Human Body”, coordonator prof. Alina Ioniță

– Luca (Dumitrescu) Elena – anul II H – AMG, premiul al II -lea, „Turner Syndrome”, coordonator prof. Alina Ioniță

 

Tot în acest cadru a fost prezentată de către d-na director al Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”, prof. Aurelia Șova, oferta educațională a școlii pentru cele 3 calificări profesionale, oportunitățile, parteneriatele și activitățile pe care școala le propune elevilor. La eveniment a luat parte și prof. Gelu Costache – șef Catedra Balneofiziokinetoterapie și Recuperare.

 

Felicitări tuturor participanților!

 

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 77

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes