HelpNet2Parteneriatul de practica agreat de scoala noastra cu Lantul de farmacii Help Net va permite elevilor anilor I, II si III calificarea AMF sa isi efectueze  stagiile de practica in farmaciile companiei, in baza unor contracte de angajare, a afirmat astazi, in cadrul unei intalniri cu elevii scolii, doamna Eugenia Voicu, reprezentant al Companiei Help Net. 

In urma depunerii unei solicitari din partea elevilor, insotite de cv, prin profesorii coordonatori, se va organiza un proces de selectie in cadrul departamentului de Resurse Umane al  companiei farmaceutice. Elevii selectati vor fi angajati pe posturi de beauty advisor, operator calculator sau agenti de vanzari, cu program full- time sau part-time, in functie de programul de scoala si de optiune. 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 553

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes