Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” vă invită să participați marți, în data de 19 aprilie 2016, la evenimentul Ziua Porților Deschise, ediția a VII-a. Într-un cadru informal veți avea ocazia să descoperiți tainele celor trei calificări ale școlii noastre: asistent medical generalist, asistent medical de farmacie și asistent medical de balneofiziokinetoterapie și recuperare. Printre activitățile la care vă invităm să participați se numără: Biblioteca Vie, Laboratorul de frumusețe sau Teatru Forum: povestea celor patru terapii. Prezența dvs. la acest eveniment ne onorează!
Evenimentul va avea loc la Sediul Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” din str. Viitorului, nr. 161-163, sector 2, București. Data: 19 aprilie 2016 Program: 10.00 – 14.00
Vă rugăm să confirmați participarea grupurilor de elevi până luni, 18 aprilie 2016, prin înregistrare în formularul afișat la: https://www.scoalacdavila.ro/admitere2016/admitere2016.php

Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” Președinte Consiliu de Administrație, Prof. Univ. Dr. Alexandru – Ioan MINCU 

Director, Prof. Daniela STOIAN

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 199

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes