Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” organizează marţi, 10 februarie 2015, în sediul din str. Viitorului, nr. 161-163, Bucureşti, evenimentul „Ziua Porților Deschise”. Aflat la a doua ediţie, evenimentul va fi organizat cu ocazia omagierii fondatoarei primei şcoli postliceale sanitare particulare din România, Doamna Dr. Mioara Mincu, şi împlinirii a 25 de ani de activitate în Educaţia pentru Sănătate.

Toţi cei care doresc să descopere tainele şi frumuseţea vieţii de elev în Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” precum şi a celor trei calificări profesionale: asistent medical generalist, asistent medical de farmacie şi asistent medical de balneofiziokinetoterapie şi recuperare, vor avea ocazia să participe la prezentări, într-un cadru nonformal, discuţii cu profesori şi elevi ai şcolii.

Pentru programarea vizitei, vă rugăm să contactaţi:

  • prof. Raluca Simion – tel: 0744-794.378
  • prof. Aurelia Şova – e-mail: aurelia.sova @ scoalacdavila .ro

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 84

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes