Elevii Colegiului Tehnic „Miron Nicolescu” au fost gazde  pentru echipa şcolii noastre, formată din  prof. Daniela Vlădescu și elevi ai clasei I F AMG.                                             

Au fost prezentate oferta educaţională a şcolii şi informații despre profesia de asistent medical.

„Împreună cu elevele din anul I F, calificarea asistent medical generalist, am mers la Colegiul Tehnic „Miron Nicolescu” pentru a prezenta proiectul ,,O profesie pentru mâine” și pentru a duce mai departe misiunea de Educatori pentru sănătate. Liceenii ne-au primit cu multă căldură, prietenie și interes.

Elevele noastre – Dițoiu Mădălina, Oncescu Denisa, Barbu Andreea, Tudor Andreea, Moise Mirela, Niculae Alexandra, Ivănoiu Alexandra, Gard Bianca, Chirilă Diana, Dănilă Claudia, Dionisie Simona, Dobre Elena – au participat cu entuziasm la această activitate și s-au pregătit impecabil ( prezentări PowerPoint, planșe colorate etc. ). Au muncit foarte mult și merită să fie felicitate pentru efortul depus.” – a relatat prof. coordonator Daniela Vlădescu

 

prof. Daniela Vlădescu

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 297

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes