Elevii clasei III B, calificarea Asistent Medical de Farmacie, au organizat, sub îndrumarea doamnei prof. Arina Cristea, o dezbatere cu tema: „Pericolul dependenţei de droguri”. Scopul dezbaterii a fost identificarea modului de instalare a dependenţei, a factorilor care conduc la consumul de substanţe ce determină dependenţă şi a efectelor dependenţei psihice şi fizice în cazul diferitelor substanţe.

La eveniment au fost invitaţi elevii din anul III, calificarea Asistent Medical de Farmacie. Aceștia și-au exprimat opiniile argumentate cu privire la consumul de substanţe cu efect toxicomanogen și au manifestat interes pentru desfăşurarea activităţii, implicându-se activ atât în realizarea prezentărilor, cât şi în dezbaterea pe tema propusă.

prof. Anca Grecu

șef Catedra Farmacie  

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 138

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes