Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” a participat joi, 23 octombrie a.c. în calitate de partener al Colegiului National „Cantemir Vodă”, la activitatea de prim ajutor derulată în cadrul Proiectului Comenius „Care of Land”.
„Viitorii asistenti medicali ai şcolii noastre au demonstrat o foarte bună pregătire și implicare în faţa gazdelor dar și invitaților veniți din Turcia, Croația, Estonia, Letonia. Elevii din Turcia chiar au dorit să învețe manevre de resuscitare cardio-respiratorie de la elevele şcolii noastre în uniforme alb-albastre. Atmosfera a fost deosebită prin grija conducerii C.N. „Cantemir Vodă”, căreia îi mulțumim pentru încredere, apreciere și primire”, a spus de prof. Violeta Zlota, coordonatorul echipei de elevi participanţi la această activitate, formată din: Mihalache Mihaela, Grancea Mirela, Haș Cristina, Duduianu Oana, Plămadă Alexandra şi Sava Roxana, eleve ale anului IG AMG. 

   {gallery}2014/proiectcantemirvoda{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 122

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes