Recuperarea medicală și Farmacologia sunt două domenii medicale care se relansează și se dezvoltă rapid prin digitalizarea pusă în slujba actului medical, prin apariția unei noi generații de aparatură medicală înalt tehnologizată. În acest nou context, cele două domenii devin foarte ofertante pentru absolvenții de școli sanitare de profil în timp ce pe piața muncii se înregistrează o lipsă acută de asistenți medicali farmaciști și asistenți medicali balneofiziokinetoterapeuți bine pregătiți și capabili de noi performanțe.

Invităm elevii de liceu din anii terminali la un webinar organizat de profesorii de specialitate ai Catedrei de Farmacie și Balneofiziokinetoterapie și Recupere a Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” împreună cu elevii, ambasadori ai școlii noastre, pentru a oferi o nouă perspectivă către o posibilă carieră de succes. 

Mai multe informații veți afla din materialul următor: https://youtu.be/dYQFQ7inyQo

Vom discuta în detaliu și vom răspunde în direct la toate întrebările despre:

1. Ce oportunități noi și ce beneficii îți oferă o carieră de ASISTENT MEDICAL cu calificare în: RECUPERARE MEDICALĂ ȘI BALNEOFIZIOKINETOTERAPIE sau FARMACIE;

2. Cum sunt structurate și ce avantajele oferă programele de studiu acreditate ale școlii noastre pentru obținerea Certificatului de atestare profesională Nivel 5, RECUNOSCUT INTERNAȚIONAL și pentru angajarea absolvenților după terminarea cursurilor;

3. Consiliere vocațională specifică profesiei de asistent medical.

Evenimentul va avea loc pe platforma Zoom, marți – 12 aprilie – ora 17:00.

Linkul de conectare va fi transmis prin e-mail / telefon după completarea și trimiterea formularului de înscriere: https://forms.gle/vfyq6KUXH5NPD9os7 

Vă așteptăm!

Detalii despre cele două calificări puteți afla și accesând canalul de YouTube al școlii:

https://youtu.be/SEZw6Qgxpkk – ASISTENT MEDICAL DE BALNEOFIZIOKINETOTERAPIE ȘI RECUPERARE 

https://youtu.be/SRbxVSB7Yno – ASISTENT MEDICAL DE FARMACIE

 

prof. farmacist Arina Cristea

șef Catedra Farmacie – Balneofiziokinetoterapie

 

prof. kinetoterapeut Mariana Bărăscu

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 161

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes