Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” își exprimă regretul și profunda tristețe la plecarea dintre noi a doamnei AUGUSTINA CRISTESCU, colaboratoare și apropiată a doamnei Dr. Mioara Mincu, fondatoarea școlii noastre.

Echipa Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” transmite sincere condoleanțe familiei îndoliate.

„Doamna Augustina Cristescu a fost cea care a ajutat-o pe mama mea, dr. Mioara Mincu, să pună bazele Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” în anul 1990. Prin mâna doamnei Cristescu au trecut toate documentele de început ale primei școli postliceale sanitare particulare din România. A fost un membru important al echipei de conducere. Apoi, în toți acești ani, ne-a stat foarte aproape, fiind prezentă la toate activitățile importante ale școlii. Dragostea Domniei Sale ne-a ajutat mult.

Va rămâne la loc de seamă în Cartea Înfăpturii Școlii și Actului de Educație. Îi sărutăm mâna cu recunoștință.” – a afirmat prof. univ. dr. Alexandru Ioan Mincu, Preşedinte al Consiliului de Administrație, la aflarea tristei vești.

Dumnezeu să o odihnească în pace! 

 

 

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 625

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes