A apărut numărul din luna martie al revistei Nurse Education Today!

 

Cunoscuta publicație oferă informații și articole importante despre cercetarea în nursing, dezbateri privind educația medicală și relațiile interprofesionale, lucrări care contribuie la dezvoltarea teoriei și pedagogiei. Jurnalul stimulează și apreciază dezbaterile științifice cu privire la aspectele care au relevanță strategică pentru liderii educației pentru sănătate.

În paginile revistei se regăsesc contribuțiile științifice de cea mai înaltă calitate a sistemelor de sănătate și educație la nivel mondial, prin publicarea unor cercetări care utilizează o metodologie riguroasă, precum și prin publicarea de lucrări care evidențiază fundamentele teoretice ale educației și sistemelor de sănătate la nivel global.

Autorii prezintă studii originale, recenzii sistematice și științifice, documente critice, care vor stimula dezbaterile privind cercetarea, politica, teoria sau filozofia asistenței medicale și a educației legate de îngrijirea sănătății.

 

prof. Raluca Brad

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 57

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes