O altă toamnă și un nou început de an școlar. De data aceasta, clopoțelul a sunat on-line pentru mulți dintre elevi. Emoțiile, bucuria regăsirii și chiar zâmbetele nu au lipsit. Poate că acum zâmbim mai mult cu inima și cu ochii, oglinda sufletului nostru…

Dragi elevi, vă dorim mult succes în noul an școlar! Să aveți sufletele deschise pentru a primi informațiile transmise de profesorii voștri și pentru a vă forma abilitățile necesare profesiei de asistent medical!

Vă dorim multă sănătate, putere de adaptare la actualul context și capacitatea de a face față noilor provocări ale acestui început de an școlar!

Regulile impuse de pandemia de covid-19 ne obligă să fim responsabili și adaptabili. Împreună vom reuși!

Mult succes, dragi colegi profesori! Vă mulțumim pentru toate eforturile dumneavoastră!

Nu uitați să zâmbiți! …pentru că…„Unii oameni sunt prea obosiţi ca să vă dăruiască un zâmbet. Dăruiţi-le voi unul, pentru că nimeni nu are mai mare nevoie de un zâmbet decât acela care nu-l mai poate dărui.” – Dr. Mioara Mincu / Fondatoarea Şcolii Postliceale Sanitare „Carol Davila”

 

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 289

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes